Nedenstående træningstider gælder i perioden 1/3-19 til 23/10-19.

Da det enkelte hold måske spiller kamp eller har rykket træningstidspunktet, så sørg altid for at ringe til en af trænerne eller holdlederen, hvis du vil starte på et hold. Så undgår vi, at du kommer forgæves.

For generelle spørgsmål om ungdomsafdelingen, så skriv til John Emil på je@bkunion.dk.

Ungdomsfodbold

U/15 Drenge, LIGA 2 (Årgang 05)

Træningstider:
Mandag, 18.00 – 19.30 på Kunst, Genforeningspladsen
Tirsdag,16.00 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Torsdag, 16.00 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Boaz Kopenhagen, 2076 6658, boaz@fitnessdk.dk
Andreas Blinkenberg,26158626, abl@ivanp.dk

Holdleder:
John Emil Winberg, je@bkunion.dk

U/14 Drenge, række 1 (Årgang 05)

Træningstider:
Tirsdag,16.00 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Torsdag, 16.00 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Sebastian Kold, 20779291, seba-98@live.dk
ANDERS KASPER MEYER

U/13 Drenge (Årgang 07) 

Træningstider:
Tirsdag, 16.30 – 18.00 påKunst, Genforeningspladsen
Torsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Træner:
Ahmad El-Achi, 27384555, ahmadalashi@hotmail.com

Børnefodbold

U/11-U/12 Piger (Årgang 07/08)

Træningstider:
Mandag,16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Træner:
Michael Trane, 53697830, lassen8@hotmail.com

Holdleder:
Margrethe Diaz Hansen, 40762950, margrethediaz@yahoo.dk

U/12 Drenge (Årgang 08)

Træningstider:
Mandag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter

Trænere:
Lars Skjoldborg Olsen, 40101006, lars@spacement.eu
John Petersson, 24887345, strands@gmail.com
Martin Jacobsen, 61677711, martinhue@gmail.com

Holdleder:
Jane Behrens, 23296863, jabeh@aqua.dtu.dk

U/11 Drenge (Årgang 09)

Træningstider:

Mandag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter

Trænere:

Ben Fatty, 81714471, modlaminfatty@rocketmail.com
Jesper Gram Simonsen, 20691256, jespersmini@hotmail.com
Anders Duedahl, 23431827, anders@duedahl.dk
Michael Rytkønen, 42527003, michaelrytkonen@gmail.com

Holdleder:
Stephen Eckhausen, bkunion2009@gmail.com

U/10 Drenge (Årgang 10)

Træningstider:

Mandag,16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:

Kristian Gøtsche Rasmussen, kristiangotsche@gmail.com
Johan Thimm Rasmussen, 61362523, johan_thimm@hotmail.com

Holdleder:
John Emil Winberg, je@bkunion.dk


U/8-U/10 Piger (Årgang 09/10/11)

Træningstider:
Mandag,16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Michael Trane, 53697830, lassen8@hotmail.com

Holdleder:
John Emil Winberg, je@bkunion.dk

U/9 Drenge (Årgang 11)

Træningstider:
Mandag,16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Martin Bülow, 22411458, martin@r-e.dk
Nagy Fredy Skov-Awad, thegreatsamoan@hotmail.com
Thomas Arne Andersen, 24944006

Holdleder:
Ann-Britt Landrock, 41413636, landrock85@hotmail.com

U/8, Drenge (Årgang 12)

Træningstider:
Mandag,16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Mohamad Omar, 27269837, moel04@frederiksberg.dk
Tina Halgren, 26776918. tina@halgren.dk
Faten Salem, 28870036, msalem45@hotmail.com
Bo Svarrer Lindner, 60531763, bo.uniquetherapy@gmail.com

Holdleder:
Morten Teglbo, 60124258, morten@teglsbo.dk

U/7, Drenge (Årgang 13)

Træningstider:
Onsdag, 16.45-18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Lørdag, 11.00 – 12.00på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Femi Adi, 24373720, femi.adisa@yahoo.dk

Kontakt:
Ian Melhede, im@bkunion.dk

U/6, Drenge (Årgang 14)

Træningstider:
Onsdag, 16.45-18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Lørdag, 11.00 – 12.00på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Mihai Alin Fritz, 28208817, alin.fritz1122@gmail.com

Kontakt:
Ian Melhede, im@bkunion.dk eller duk bare op til træning

U/5, Drenge og piger (Årgang 15)

Træningstider:
Onsdag, 16.45-18.00 på Kunst, Genforeningspladsen (forældre står selv for træningen)
Lørdag, 11.00-12.00 på Kunst, Genforeningspladsen (instruktører fra MicroUnionerne)

MicroUnionerne (Fodboldleg og motoriktræning 0-4 år)

Træningstider:
0-2 år, lørdag 9.00-10.00på Kunst, Genforeningspladsen
3-4 , lørdag 10.00-11.00på Kunst, Genforeningspladsen

Træner:
Ian Melhede, im@bkunion.dk

Find os på www.facebook.com/microunionerne/