Nedenstående træningstider gælder i perioden 23/10-19 til 31/3-20.

Da det enkelte hold måske spiller kamp eller har rykket træningstidspunktet, så sørg altid for at ringe til en af trænerne eller holdlederen, hvis du vil starte på et hold. Så undgår vi, at du kommer forgæves.

For generelle spørgsmål om ungdomsafdelingen, så skriv til John Emil på je@bkunion.dk.

Ungdomsfodbold

U/15 Drenge (Årgang 05)

Træningstider:
Mandag, 18.00 – 19.30 på Kunst, Genforeningspladsen
Tirsdag,16.00 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Torsdag, 16.00 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Andreas Blinkenberg,26158626, abl@ivanp.dk
Sebastian Kold, 20779291seba-98@live.dk
Anders Kasper Meyer

Holdleder:
John Emil Winberg, je@bkunion.dk

U/13 Drenge (Årgang 07) 

Træningstider:
Tirsdag, 16.30 – 18.00 påKunst, Genforeningspladsen
Torsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Træner:
Ahmad El-Achi, 27384555, ahmadalashi@hotmail.com

Børnefodbold

U/11-U/12 Piger (Årgang 07/08)

Træningstider:
Mandag,16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Træner:
Michael Trane, 53697830, lassen8@hotmail.com

Holdleder:
Margrethe Diaz Hansen, 40762950, margrethediaz@yahoo.dk

U/12 Drenge (Årgang 08)

Træningstider:
Mandag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter

Trænere:
Lars Skjoldborg Olsen, 40101006, lars@spacement.eu
John Petersson, 24887345, strands@gmail.com
Martin Jacobsen, 61677711, martinhue@gmail.com

Holdleder:
Jane Behrens, 23296863, jabeh@aqua.dtu.dk

U/11 Drenge (Årgang 09)

Træningstider:

Mandag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Grøndal MultiCenter

Trænere:

Ben Fatty, 81714471, modlaminfatty@rocketmail.com
Jesper Gram Simonsen, 20691256, jespersmini@hotmail.com
Anders Duedahl, 23431827, anders@duedahl.dk
Michael Rytkønen, 42527003, michaelrytkonen@gmail.com

Holdleder:
Stephen Eckhausen, bkunion2009@gmail.com

U/10 Drenge (Årgang 10)

Træningstider:

Mandag, 17.00-18.00 i Grøndal Multicenter, hal A
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:

Kristian Gøtsche Rasmussen, kristiangotsche@gmail.com
Ahmad El-Achi, 27384555, ahmadalashi@hotmail.com
Johan Thimm Rasmussen, 61362523, johan_thimm@hotmail.com

Holdleder:
John Emil Winberg, je@bkunion.dk


U/8-U/10 Piger (Årgang 09/10/11)

Træningstider:
Mandag, 16.00-17.00 i Grøndal Multicenter, hal A
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Michael Trane, 53697830, lassen8@hotmail.com

Holdleder:
John Emil Winberg, je@bkunion.dk

U/9 Drenge (Årgang 11)

Træningstider:
Mandag,16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Martin Bülow, 22411458, martin@r-e.dk
Nagy Fredy Skov-Awad, thegreatsamoan@hotmail.com
Thomas Arne Andersen, 24944006

Holdleder:
Ann-Britt Landrock, 41413636, landrock85@hotmail.com

U/8, Drenge (Årgang 12)

Træningstider:
Mandag, 16.00-17.00 i Grøndal Multicenter, hal B
Onsdag, 16.30 – 18.00 på Kunst, Genforeningspladsen

Trænere:
Mohamad Omar, 27269837, moel04@frederiksberg.dk
Faten Salem, 28870036, msalem45@hotmail.com

Holdleder:
Morten Teglbo, 60124258, morten@teglsbo.dk

U/7, Drenge (Årgang 13)

Træningstider:
Onsdag, 17.00-18.00 i Grøndal Multicenter, hal A
Lørdag, 12.00-13.00 i Grøndal Multicenter, hal B

Trænere:
Femi Adi, 24373720, femi.adisa@yahoo.dk

Kontakt:
Ian Melhede, im@bkunion.dk

U/6, Drenge (Årgang 14)

Træningstider:
Onsdag, 16.00-17.00 i Grøndal Multicenter, hal A
Lørdag, 12.00-13.00 i Grøndal Multicenter, hal B

Trænere:
Mihai Alin Fritz, 28208817, alin.fritz1122@gmail.com

Kontakt:
Ian Melhede, im@bkunion.dk eller duk bare op til træning

 

U/5, Drenge og piger (Årgang 15)

Træningstider:
Onsdag, 16.00-17.00 i Grøndal Multicenter, hal A (forældre står for træningen)
Lørdag, 11.00-12.00 i Grøndal Multicenter, hal B (Instruktører fra MicroUnionerne står for træningen)

MicroUnionerne (Fodboldleg og motoriktræning 0-4 år)

Træningstider:
0-2 år, Lørdag, 9.00-10.00 i Grøndal Multicenter, hal B
3-4 ,Lørdag, 10.00-11.00 i Grøndal Multicenter, hal B

Træner:
Ian Melhede, im@bkunion.dk

Find os på www.facebook.com/microunionerne/